Kayan Haber Alanı

Akıllı Telefonlarda Kullanabileceğiniz En İyi Edit Programları

Akıllı telefonların en popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, diğer uygulamaları geride bıraksa da onun kadar kullanışlı ve özellikleriyle fotoğrafları daha etkileyici kılan uygulamalar da bulunuyor.

The Guardian’ın teknoloji yazarı Dan Rubin, akıllı telefonlardaki en iyi 10 fotoğraf uygulamasını derledi:

Afterlight

Afterlight

Afterlight programı diğer birçok fotoğraf uygulaması gibi filtreleme ve çerçeveleme seçeneklerinin yanında ufak bir photoshop programı. Diğer uygulamalara kıyasla  fotoğraf üzerinde yapılabilecek uygulama seçenekleri hayli fazla.

AntiCrop

Anticrop

Bu uygulama kaçırılan güzellikleri yakalamayı kolaylaştırıyor. Fotoğrafları çözünürlüğü en az şekilde bozarak genişleten AntiCrop, gerçek anlamda bir ‘fotoğraf kurtarıcı’ uygulaması.

AverageCam Pro

Averagecampro

Uygulama uzun pozlama özelliğiyle profesyonel fotoğraf makinesinin bir düşük versiyonu. Üst üste çektiği fotoğrafları birleştiren program, ‘sokağın acelesini’ en iyi şekilde yansıtan uygulamalardan biri.

CortexCam

Cortex

CortexCam fotoğrafları en ‘temiz’ ve en yüksek çözünürlüklü haliyle çekip, ışık yansımalarından kaynaklanan karıncalanmaları da devre dışı bırakıyor.

Faded

Faded

Uygulama diğer fotoğraf düzenleme programlarının sunduğu özellikleri daha ‘artistik’ bir şekilde paketliyor. Özellikle iki fotoğrafı aynı karede birleştirmede başarılı.

SKRWT

SKRWT

Mimarlar ve bina fotoğrafları çekimleri için ideal olan uygulama yatay ve dikey çizgileri doğru pozlama üzerinde etkili.

SnapSeed

Snapseed

Fotoğrafları filtreleme konusunda oldukça başarılı olan SnapSeed, renklerin en belirgin hallerini kullanıcılarına sunuyor.

TouchReTouch

TouchRetouch

Fotoğrafta istenmeyen bir bölümü temizlemek konusunda en etkili uygulama olan TouchReTouch, kullanıcılarına ufak bir photoshop deneyimi sunuyor.

VSCO Cam

VSCO Cam

Instagram’ın tahtını sallamaya en yakın uygulama olarak görülen VSCO Cam, hem fotoğraf çekiminde sunduğu farklı özellikleriyle hem de ufak değişiklikler yaparak fotoğrafları artistik hale getirdiği filtreleriyle başarılı bir uygulama.

Instagram

instagram

Şu anda zirvede tek başına görülen Instagram, her ne kadar filtreleri ve fotoğraf düzenleme seçenekleriyle yetersiz kalsa da paylaşım anlamında kısa bir süre içinde yerini kimseye kaptıracağa benzemiyor.

Kontrol Ediliyor

SEO UYUMLU ROBOTS.TXT DOSYASI OLUŞTURMA

SEO UYUMLU ROBOTS.TXT DOSYASI OLUŞTURMA Merhaba bu yazımda sizlere google ,yandex,bing  ve benzeri arama motorlarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir