Kayan Haber Alanı

YouTube Abone Arttırma Yolları

YouTube abone sayınızı artırmak istiyor ancak bunu nasıl yapacağınızı bilemiyorsanız, hem fikir verecek hem de YouTube kanalınızı geliştirecek taze tüyolar yazımda sizi bekliyor.Günümüzde YouTube sayesinde herkes yönetmen, oyuncu, şarkıcı, fenomen ya da yapımcı olabiliyor. Bu sitede günde 5 milyara yakın video seyrediliyor. Bu aktif ve geniş kitleyi görmezden gelmek ve bu platform üzerinde bir oluşum kurmamak işletmeniz için büyük bir hata olur.İzleyicileri sayfaya nasıl abone yapacağınız konusunda yol arıyor olabilirsiniz. Abone kazanmak demek, yeni bir video yüklediğinizde onların otomatik bildirimler almasını sağlamak anlamına gelir ve bu da yayınladığınız yeni videoların daha çok kişi tarafından seyredilmesini sağlar. Bu açıdan YouTube abone sayısını arttırmanın yolları konusunda rehber niteliği taşıyan yazımı sizin için yol gösterici olacaktır.

YouTube Abone Sayısını Arttırmanın Yolları

İşte size Youtube’da abone sayısını artırmanın birkaç yolu:

Tutarlı ve Sık Şekilde Video Paylaşın

Seyircilerinizle uzun vadeli güvenilir bir ilişki başlatmak için videolarınızı tutarlı bir şekilde yayınlamanız lazım. Ne zaman ve hangi sıklıkta video yayınlayacağınızı belirlerken kendinizi bu işe ayıracağınız bir gün seçin. Bu sayede videolarınızı seyretmek insanlar için bir alışkanlık haline gelebilir.YouTube’da başarılı olan kanallar tutarlı bir şekilde video paylaşıyor ve bu sayede insanlar o gün video seyretmek için kendilerine zaman ayırıyor. Önemli olan bir diğer nokta da şu ki; bir seyirci, sizin bir seneden fazla yeni içerik yayınlamadığınızı gördüğü zaman kanalınıza abone olmaz. Abone olmaları için içeriklerinizi düzenli şekilde paylaştığınızı bilmeleri gerekir.

Kanalınız İçin Bir Trailer Hazırlayın

İnsanlar kanalınızı ziyaret ettiğinde onları kendinize bağlamak için trailer oluşturun. Bu trailer; kim olduğunuzu, içeriklerinizin neden izlemeye değer olduğunu ve seyircilerin neden sizinle ilgilenmeye devam etmesi gerektiğini özetleyen bir video olmalıdır. Videoda alıcıların her biriyle konuştuğunuza da emin olun. İçeriğiniz onların sorunlarıyla doğrudan konuşsun ve onlara problemin nasıl çözüleceğini göstersin.İlerleyen zamanlarda trailerınızı değiştirmekten korkmayın. Yeteri kadar görüntüleme ve abone sayısı elde edemediyseniz bu durum trailer değiştirmek için bir sebep olabilir.Kanal tanıtım videonuzu tıpkı bir film fragmanı gibi düşünün. Film fragmanı ilginizi çekmezse sinemaya gidip o filmi izlemezsiniz. Aynısı sizin kanalınızla ilgili oluşturduğunuz video için de geçerlidir.Çok sayıda seyirci ve abonesi olan başarılı rakiplerinizin kanal trailerında ne yaptıklarına bakın. Anahtar noktaları inceleyin ve kanal trailerınız için onlardan nasıl faydalanacağınızı analiz edin.

İnsanların Abone Olmasını Kolaylaştırın

İnsanlar videonuzla ilgilendikleri zaman, onların abone olmasını mümkün olduğu kadar kolaylaştırın. Video içerisinde insanların abone olmasını sağlayacak butona tıklaması gerektiğini söyleyen ek açıklamalar bulundurun.Ek açıklamalar haricinde insanların abone olmasını video içerisinde sözlü olarak da isteyebilirsiniz. Bu, kitlenizle bağlantı kurup onlara abone olmak için bir sebep vermenizi daha mantıklı hale getirebilir. Videonuzun sonlarına doğru “Kanalıma abone olmayı unutmayın” sözü sık kullanılır ve işe yarar.

Seyircilerinizin Ne İle İlgilendiğini Öğrenin

Seyircilerinizi ve seyircilerinizin ilgi alanlarının ne olduğunu bilmeniz abone sayınızı arttırmak konusunda çok önemlidir. Tıpkı yazılı içerikler gibi bu anlayış, videonuzu hedef kitlenizin sorunlarına ya da sorularına göre oluşturmanız konusunda size yardımcı olacaktır.Seyircileriniz, oluşturduğunuz videoları ne kadar değerli buluyor ve arıyorsa bu, kanalınıza o kadar çok abone olmaya meyilli insan olduğu anlamına gelir.

Kontrol Ediliyor

SEO UYUMLU ROBOTS.TXT DOSYASI OLUŞTURMA

SEO UYUMLU ROBOTS.TXT DOSYASI OLUŞTURMA Merhaba bu yazımda sizlere google ,yandex,bing  ve benzeri arama motorlarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir