İnstagram Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği (Yeni İnstagram Güncellemesi)

İnstagram Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği

İnstagram kullanıcılarının uzun zamandır beklemiş olduğu instagram beğeni sayısı gizleme özelliğini instagram kullanıcılarına sundu. Bu yazımda sizlere instagram hesabınız da beğeni sayınızın gözükmemesi için hangi ayarları yapmanız gerektiğini anlatacağım.

İnstagram uygulamasının ilk olarak beta sürümü kullanıcılarına sunmuş olduğu instagram beğeni gizleme özelliğini bugün itibari ile tüm kullanıcılarına sundu. İnstagram kullanıcıları bu güncelleme ile birlikte beğenilerini isterlerse tüm instagram kullanıcılarına gizleyebilecekler isterlerse de beğeni sayılarını sadece takipçilerine gösterebilecekler. Bu özellikle birlikte aynı zamanda izlenme sayılarını da gizlemelerine izin verilmektedir.

 

İnstagram hesabınızın da belirli bir gönderinin beğeni sayısını gizlemek için izlemeniz gereken yol:

  1. Beğeni sayısını gizlemek istediğiniz gönderinin sağ üst kısmında bulunan üç noktaya basın
  2. Karşınıza gelen ekrandan “BEĞENME SAYISINI GİZLE” seçeneğine tıklayın.
  3. Gönderinizin beğeni sayısı artık diğer kullanıcılara gizli olacaktır.

İnstagram hesabınızdaki tüm gönderilerin beğeni sayısını gizlemek için:

  1. Profilinize giriş yapın.
  2. Ardından hesap ayarları seçeneğine tıklayın.
  3. Arama bölümüne gönderiler diyerek aratın.
  4. Ardından “BEĞENME SAYISINI GİZLE seçeneğine tıklayarak gönderilerinizin beğeni sayısını gizleyebilirsiniz.

İnstagram uygulamasının beğenileri gizleme özelliğini kullanan instagram hesaplarının etkileşimlerinin ciddi bir şekilde düşüş yaşayacağına düşünüyorum. Neden bu şekilde düşüyorsun diye soracak olursanız insanlar bir videoyu bir gönderiyi beğenirken bile kaç kişi beğenmiş diye bakmaktaydı bu nedenle beğeni sayısının gizlenmesi ile birlikte etkileşimlerinde düşeceğini düşünüyorum. Fakat instagram yetkilerinin de söylemiş olduğu gibi gönderi paylaşımını arttıracağını düşünüyorum.