İnstagram ’da Performans Odaklı İçerik Nasıl Üretilir?

İnstagram ’da Performans Odaklı İçerik Nasıl Üretilir?

İnstagram şüphesiz ki sosyal medya uygulamaları içerisinde günlük tekil kullanıcı bakımından en çok trafik alan sosyal ağ uygulamasıdır. İçerik üretmek her sosyal medya uygulamasında olduğu gibi İnstagram üzerinde de kimi zaman zahmetli ve kimi zaman zor olabilmektedir. Bu nedenle üreteceğiniz içeriklerin performans odaklı olması çok önemlidir. Bu yazımda da sizlere instagram için performans odalı içerik nasıl oluşturabileceğinizi anlatacağım.

Sabırlı Olun!

İnstagram üzerinde içeriklerinizin etkileşimlerinin yüksek olabilmesi için ilk olarak sabırlı ve istikrarlı olmalısınız içeriklerinizin kullanıcılara önerilebilmesi ve aynı zamanda keşfet gibi bölümlere çıkabilmesi için düzenli içerikler paylaşmanız gerekmektedir.

 

Yüksek Çözünürlüklü İçerikler Üretin

İçeriklerinizi üretirken kaliteli içerikler üretmeye özen göstermelisiniz. İçeriklerinizin video, görsellerinin olabildiğince ne ve anlaşılır olmasına dikkat edip içeriklerinizin beğeni alabilmesi için bu maddeye olabildiğince dikkat etmenizi öneririm.

 

Konum Belirtin

İçeriklerinizin konumuza yakın kişilere önerilebilmesi için mutlaka içeriklerinizi paylaşırken farklı farklı konumlar belirterek içeriklerinizi paylaşın. Bu sayede profiliniz farklı farklı konumlarda bulunan kullanıcıların önüne de düşecektir.

 

Açıklayıcı Olun

İnstagram paylaşımınız ister bir görsel olsun isterseniz de bir video paylaşımı kullanıcıların paylaşmış olduğunuz içeriği daha net anlayabilmesi için gönderilerinizi paylaşırken mutlaka kısa açıklamalar yazıp bir internet siteniz varsa açıklama üzerinden takipçilerinizi sitenize yönlendirin. Örnek olarak benim instagram paylaşımlarıma bakabilirsiniz. 😊

 

Hashtag Altyapısı Oluşturun

İnstagram gönderiniz için güzel bir açıklama yazdıysanız sıra güzel bir Hashtag altyapısı oluşturamaya gelmiş demektir. Hashtaglerinizi oluştururken mutlaka 4-5 adet ana Hashtag belirlemeniz ve belirlemiş olduğunuz hashtagleri tüm paylaşımlarınızda mutlaka kullanmanız gerekmektedir. Ana hashtagleriniz de hazır olduğuna göre artık size trafik getirebilecek hashtagleri keywordtool.io aracı üzerinden bulup gönderinize uygun hashtagleri bulup gönderinizin etkileşimini arttırabilirsiniz.

 

Etkileşimde Kalın

Gönderilerinize yapılan yorumlara yanıt vererek hesabınızın etkileşimini arttırabilirsiniz. Aynı zamanda eğer hesabınız az yorum alıyorsa diğer kullanıcılar önceki yorumlara vermiş olduğunuz yanıtları görerek bu hesabın sahibi yorumlara cevap veriyor bende soru sorsam soruma yanıt alabilirim gibi senaryolarla hesabınıza yorum yapabilir ve hesabınızın etkileşimini bu sayede arttırabilirsiniz.

 

Bu tarzda içeriklerin devamı için beni sosyal medya hesaplarımdan takip etmeyi unutmayın 😊

 

Aklınıza takılan tüm soruları aşağıdaki yorum kısmından bana iletebilirsiniz en kısa sürede cevaplayacağım. 😊