İnstagram ’da Popüler Hashtagler Nasıl Bulunur?

İnstagram ’da Popüler Hashtagler Nasıl Bulunur?

Sosyal medya uygulamalarının hayatımıza girmesi ile birlikte takipçi, beğeni, yorum ve paylaş gibi terimlerde hayatımıza girdi. Sosyal ağ uygulamalarının kullanan kullanıcıların sayısı arttıkça da takipçi ve beğeni sayısının da önemi bir hayli arttı. Kimi zaman illegal yollarla hesaplardaki takipçi beğeni yorum gibi faktörlerin sayısı arttırılsa da organik olarak büyütülmeyen hesapların eğer bir işletme hesabınız varsa size satış olarak geri dönüş yapmayacağını aynı zamanda eğer içerik üretici hesabınıza varsa da sahte takipçi ve beğenileriniz olacağında size fayda sağlamayacaktır. Bu nedenle hesabınızı organik olarak geliştirmeniz çok önemlidir. Burada performans odaklı içerik üretmekte çok önemlidir. Sitemde yazmış olduğum İnstagram ’da performans odaklı içerik nasıl üretilir? Başlıklı yazımı okuyarak konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Fakat her ne kadar performans odaklı içerikler üretseniz  de gönderilerinizi paylaşırken popüler Hashtagler kullanmadığınız taktirde içeriklerinizde almak istediğiniz asıl verimi alamayabilirsiniz. Bu yazımda da sizlere bir popüler hashtagleri nasıl bulabilirsiniz? Sizlere anlatacağım.

İnstagram ’da Doğru Hashtag Nasıl Bulunur?

İnstagram üzerinde doğru bir Hashtag çalışması yapabilmeniz için sizlere iki farklı araçtan bahsetmek istiyorum. İlk Hashtag aracımız keywordtool.io bu site yardımı ile site içerisinde bulunmakta olan Hashtag arama kısmına gönderinizde kullanacağınız hashtagi yazarak yazmış olduğunuz hashtag’in instagram üzerinde ne kadar kullanıldığınız ve uygulama içerisindeki aktifliğini bulabilirsiniz.  Bu sayede gönderinizin altında kullanacağınız hashtag instagram ’da ne kadar kullanılıyor ve profilinize trafik getirebilecek bir hashtag mi olup olmadığını bulabilirsiniz. Doğru hashtag bulabilmeniz için önereceğim bir diğer uygulama ise tagsfinder.com bu site sayesinde örneğin #dijitalpazarlama hashtagine benzer kaliteli hashtagleri bulabilirsiniz. Aynı zamanda bu site sayesinde instagram tarafından kaldırılan hashtagleri ve instagram ’da  en çok kullanılan konum etiketlerini bulmanıza yardımcı olmaktadır.

İnstagram Hesapları İçin Doğru Hashtag Sayısı Nedir?

Arama motorlarında olduğu gibi instagram ve diğer sosyal medya uygulamalarında da anahtar kelimeler vardır. İnstagram üzerinde anahtar kelimeler hashtag olarak isimlendirilmektedir. İnstagram da profesyonel olarak içerik üretmek isteyenler genellikle doğru hashtag sayısı nedir? Gönderilerimde kaç adet hashtag kullanmalıyım gibi sorular yöneltmektedir. Bu soru göreceli olmakla birlikte genellikle 30 adet hashtag kullanımının yeterli olduğu söylense de sosyal medya danışmanlığı vermiş olduğum hesaplarda ben 10 adet hashtag kullanmaktayım. Bu 10 adet hashtag ‘in 5’i en çok kullanılan konu ile ilgili hashtagler olurken 5’i her gönderide kullandığım ana hashtaglerdir. Ben bu strateji ile gayet iyi sonuçlar almaktayım. Fakat en başta da demiş olduğum gibi çoğu kaynakta maximum 30 hashtag kullanılması yazmaktadır.