İnstagram Hesabınızı 10x Daha Hızlı Nasıl Büyütebilirsiniz?

İnstagram Hesabınızı 10x Daha Hızlı Nasıl Büyütebilirsiniz?

Bu yazımda sizlere instagram hesabınızı çok hızlı bir şekilde geliştirebileceğiniz bir stratejiden bahsetmek istiyorum. İnstagram, YouTube vb. sosyal medya platformlarında mikro ve makro olmak üzere iki farklı içerik üretme stratejisi bulunmaktadır. Micro içerikler genellikle kısa çaplı bilgileri net ve en kısa yoldan izleyicilere ulaştırmak amacı ile üretilmektedir. Micro içeriklere bir başka tabir ile çekirdek içerik de denilmektedir. Macro içerikler ise mikro içeriklere oranla daha uzun ve detaylı bir anlatım şekli ile içerikler üretmektir.

İnstagram Algoritmasına Göre Hesabınızı Hızlıca Büyütün!

 İnstagram, Facebook, YouTube vb. sosyal medya uygulamalarının en temel amacı kullanıcılarını olabildiğince uygulamaları üzerinde tutabilmektir. Bu nedenle İnstagram algoritması uygulama üzerinde kullanıcılarının uygulama içerisinde sıkılmamalarını amaçlar ve akış üzerinde oldukça fazla içerik göstermektedirler. Algoritmanın en sevdiği içerikler genellikle kısa eğlenceli ve çabuk tüketilebilen içeriklerdir. Bu nedenle de instagram stratejinizi oluştururken İnstagram Reels , İGTV gibi özellikleri kullanmanız hesabınızın etkileşimini arttıracaktır ve içeriklerinizin keşfet kısmına düşmesini sağlayacaktır. Peki sadece reels paylaşımı mı yapmalıyım? diye soracak olursanız  tatbikide  sadece reels paylaşımı yapmanızda hesabınızı olumlu olarak etkilemeyecektir. Bir örnek ile anlatacak olursam yemek yaparken bir yemeğin yemek olabilmesi yağ , tuz vb. bileşenlerin bir araya gelmesi ile oluşuyorsa instagram üzerinde hesabınızı geliştirebilmeniz için uygulamanın size sunmuş olduğu tüm özellikleri yeterince kullanıp olabildiğince anlatmak istediklerinizi kısa ve öz bir şekilde anlatıp paylaşım yapmanız instagram hesabınızın daha hızlı büyümesine yardımcı olacaktır.

 

NOT : İnstagram hatta tüm sosyal medya uygulamaları üzerinde yapacağınız her çalışmanın başında istikrar ve sabır gelmektedir. Ne kadar istikrarlı ve sabırlı olursanız hesabınızda o denli olarak gelişecektir.

 

Aklınıza takılan tüm soruları bana yorumlar kısmından iletebilirsiniz en kısa sürede cevaplayacağım.