İnstagramda Çekiliş Yapmak Hesabınıza Fayda Sağlar Mı?

İnstagramda Çekiliş Yapmak Hesabınıza Fayda Sağlar Mı?

İnstagram üzerinde gerek işletme hesapları gerekse içerik üreticiler hesaplarını geliştirebilmek için çeşitli çalışmalar yapmaktadırlar. Bu çalışmalar kimi zaman organik çalışmalar olsa da kimi zamanda bot adı verilen çalınan instagram hesaplarından oluşmuş pasif hesapların api yardımı ile hesabınıza gönderilmesi ile yapılan instagram hesabınıza hiçbir faydası olmayan takipçi çalışmasıdır.

İnstagram üzerinden takipçi arttırmak amacı ile yapılmakta olan çalışmalardan bir tanesi de hesap üzerinde şartlı (hediye) vererek yapılan çekilişler sonucu elde edilen kitlelerdir bu kitleler iki farklı şekilde toplanabilmektedir. Genellikle webmaster forumlarında veya Facebook gruplarında çok takipçili hesaplarda araba vb. büyük hediyeler verilecek şeklinde vaatler ile kitlelerine çekilişe katılım sağlayabilmeleri için takip etmiş oldukları hesapları takip etmelerini ve eğer çekilişi kazanırlarsa araba , altın vb. insanların dikkatlerini ve ilgilerini çekebilecek hediyeler vereceklerini vaat etmektedirler. Çekilişe katılmak isteyen sponsorlara ise bizim 1M takipçimiz var örneğin 250TL verirseniz 10K takipçi garantili çekilişimize katılabilirsiniz şeklinde vaatler verip günün sonuna çekilişe sponsor olan kişilerin hesaplarına genellikle garanti verdikleri miktar kadar bot atmaktadırlar. Vaat ettikleri araba , altın vb. hediyeleri de genellikle takipçilerine vermemektedir. Peki bot takipçi atmak hesabınıza fayda sağlar mı?_ gelin şimdi bu sorunuzu yanıtlayalım.

Bot Takipçi Atmak Hesabınıza Fayda Sağlar Mı?

Bot takipçiler etkileşimlerimi arttırıyor hesabıma bot takipçi atsam hesabıma bir faydası olur mu? Şeklinde birçok soru gelmekte. Hesabınıza bot takipçi atmanız sadece görüntüde bir rakam artışından ibarettir. Hesabınıza herhangi bir faydası olmadığı gibi hesabınıza zarar bile vermektedir. Hesabınıza bot takipçi gönderdiğiniz taktirde hesabınızın algoritması bozulacaktır ve hesabınızdaki paylaşımlarınız gerçek kişilere önerilmeyecektir. Bu nedenle hesabınıza bot takipçi, beğeni ,yorum vb. gerçek olmayan hiçbir çalışmayı yapmamanızı öneririm. İster işletme hesabı olun isterseniz de içerik üretici hesabı olun bot takipçiler sahte bir sayıdan ibaret olup eğer bir işletme hesabıysanız ne ürünlerinizi satmanıza yardımcı olur nede etkileşiminizi arttırır. Bu nedenle düzenli ve planlı bir şekilde organik olarak hesabınızı geliştirmenizi öneririm.

 

Bu tarzda içeriklerin devamı için beni sosyal medya hesaplarımdan takip etmeyi unutmayın 😊

 

Aklınıza takılan tüm soruları aşağıdaki yorum kısmından bana iletebilirsiniz en kısa sürede cevaplayacağım.😊